Syyskokous ja teatteri
Tarkastelet mennyttä tapahtumaa.
- la 9.11.2024 klo 15
- Ravintola Lounas-Salonki ja Kuopion kaupunginteatteri
- Kasarmikatu 12, 70110 Kuopio
Syyskokouksessa (klo 15) on sääntömääräisten asioiden lisäksi Keliakialiiton liittokokouksen hyväksymät keliakiayhdistysten uudistetut mallisäännöt ja niiden hyväksyminen myös yhdistyksen säännöiksi.
Kokouksen jälkeen päivällinen: Kainuun leipäjuustosalaatti, Porsaanleike tai tofupihvi ja mustaherukkakastike, Yrttiuuniperunat ja hunajaporkkanat sekä Marjapiirakka ja kahvi/tee.
Päivällisen jälkeen Kuopion kaupunginteatterissa 40 paikan varaus Marie Antoinette ensi-iltaan klo 18.
Ilmoittautumiset ja erikoisruokavaliot 2.10. mennessä Hannu.Litja@gmail.com tai 040 539 9362
- maksu yhdistyksen tilille FI26 5068 0620 2436 24 viitteellä 3748,
- hinta 45 €/ jäsen ja 68 €/ ei-jäsen.
- Kokous ja päivällinen (ei teatteria) 23 €/ jäsen ja 34 €/ ei-jäsen.
Varattu koko Ravintola Lounas-Salonki, Kasarmikatu 12, Kuopio. Pohjois-Savon ensimmäinen keliakialiiton gluteenittoman palvelun merkin saanut yritys.
Hallitukseen tarvitaan lisää toimijoita! Hallitus voi kokoontua monen muun keliakiayhdistyksen tapaan Teams-ohjelmalla, joten asuinpaikkakuntakaan ei ole este.